Jak się ubrać i umalować na casting dla fotomodelek?

Fotomodeling jest specyficzną branżą, do której nadają się nieliczne osoby. Ale warto próbować i uczestniczyć w naborach, jeśli uważasz, że może to być Twoja szansa na zaistnienie na okładce jakiegoś poczytnego magazynu.

casting do pokazu mody Zanim pójdziesz na swój pierwszy casting dla fotomodelek, musisz dowiedzieć się, jakie zasady na nim panują. Przede wszystkim - poszukuje się dziewczyn fotogenicznych.

I tak naprawdę może nie mieć znaczenia, czy masz trochę za dużo w biodrach lub masz krzywe nogi. Ważne, byś umiała pozować do zdjęć i miała wdzięczną – choć niekoniecznie ładną – twarz. Bardzo ważne na castingu w agencji modelek jest to, jak będziesz ubrana i umalowana – bo tak zostaniesz sfotografowana i zapamiętana! Ubierz się tak, by podkreślić atuty swojej figury, a zatuszować jej mankamenty.

Weź też ze sobą strój kąpielowy, bo być może zostaniesz poproszona, by zrobić Ci zdjęcia w negliżu. Zanim pójdziesz na nabór fotomodelek, dowiedz się jakiego stroju wymagają organizatorzy i ubierz się stosownie. Nie przesadzaj z dekoltem czy krótkością spódnicy – to nie one mają tu znaczenie. Jeśli chodzi o makijaż i fryzurę, często organizator castingu oferuje pomoc wizażysty i fryzjera, który uczesze Cię i umaluje zgodnie z jego wymaganiami.

Jeśli nie ma takiego wymogu – pomaluj się skromnie i jak najbardziej naturalnie, włosy uczesz w kucyk, rozpuść lub zepnij w koka. Strój na castingu dla modelek powinien być jak najmniej „udziwniony”, nie przesadzaj więc zbytnio z fantazją. Tak naprawdę czasem lepiej ubrać się w dżinsy i podkoszulek, a włosy spiąć w kok, niż narazić się na to, że komisja uzna Cię za źle ubraną.

Fotomodelka pracuje przede wszystkim mimiką twarzy, więc skup się na tym, by wyglądać naturalnie i bez żadnej przesady – na ostry makijaż i dziwne stroje przyjdzie czas, gdy już zostaniesz wybrana!

Intermiss

Wyszukaj na stronie

Zastrzegamy wszelkie prawa autorskie.
Napisz wiadomość   Polecamy