Popularne i Znane Międzynarodowe Konkursy Miss.

Najwyższym rangą konkursem Miss jest Miss Word, czyli Miss Świata. Jest najsłynniejszy międzynarodowy konkurs piękności, który odbywa się od 1951 roku.

konkurs miss Zobaczyć na nim można kandydatki z przeszło stu krajów. Konkurs odbywa się pod koniec danego roku, tuż po rozwiązaniu konkursów narodowych. Obecnie wyboru zwyciężczyni dokonują wspólnie jury wraz z widzami. Wcześniej było to zadanie należące tylko do jury.

Aby stać się kandydatką do tak prestiżowego konkursu - Miss World należy spełniać pewne warunki. Po pierwsze, dziewczyna musi być panną i nie może posiadać dzieci. Po drugie, w chwili odbywania się gali konkursu nie może mieć mniej niż 16 i więcej niż 27 lat. Po trzecie, co jest logiczne -musi być zwyciężczynią krajowych konkursów, czyli być miss swojego kraju. Istnieje także możliwość, iż może to być jedna z wicemiss konkurs wybrana na zastępstwo przez przewodniczących krajowego jury. Zwyciężczyni Miss Word otrzymuje nagrodę pieniężną (około 100 tys. dolarów), koronę oraz propozycje kontraktów z firmami np. kosmetycznymi, odzieżowymi. Koronę Miss World wręcza zwyciężczyni poprzedniego roku.

W tym konkursie Polska ma także niemałe osiągnięcia. Otóż w 1989 roku najwyższy tytuł, czyli Miss Word otrzymała polska Aneta Kręglicka.  Była to pierwsza i jak dotąd jedyna Polka wybrana Miss Świata.

Z konkursem Miss Word często mylony jest Miss Universe. Nie mają one jednak ze sobą nic wspólnego. Odbywa się także co roku, charakteryzuje się szczeblem międzynarodowym, powstał w 1952 roku, dzięki kalifornijskiej firmie odzieżowej Pacific Mills. Widowisko należało dawniej do Kayser-Roth, zaś obecnie do Donald Trump’a. Oba konkursy rywalizują ze sobą jednak. Miss Universe cały czas pozostaje na drugiej pozycji. Ma on szczególne znaczenie na obszarze Ameryki Łacińskiej.

Według organizatorów, konkurs Miss Universe to coś więcej niż konkursie piękności. Kobiety aspirujące do Miss Universe muszą być inteligentne i wykształcone. O decyzji końcowej decyduje tylko wybrane jury. Udział w konkursie przypada dziewczyną, które brały udział w finale konkursów narodowych.

Intermiss

Wyszukaj na stronie

Zastrzegamy wszelkie prawa autorskie.
Napisz wiadomość   Polecamy