Wymagania i predyspozycje kandydatek do tytułu miss

Aby brać udzial w konkursach piękności należy spełnić szereg wymagań. Predyspozycje miss.

miss world Już od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat tego czy wzrost kobiety powinien być kryterium kwalifikującym lub też dyskwalifikującym w konkursach na Miss. Zdań po obu stronach tego dylematu można powiedzieć, że jest po równo. Ci którzy uważają, że nie powinien odgrywać roli mówią, że konkursy piękności to nie konkurs na modelką z przeznaczeniem na wybiegi, by prezentować odzież, a także, że konkursy na miss mają zupełnie inne cele, zupełnie inną widownię, a tym samym oczekiwania.

Miss ma mieć nieprzeciętną urodę (przede wszystkim twarzy) oraz również być inteligentna - czego nie musi posiadać modelka. Z kolei fani zgrabnych i długich nóg uważają, że bez tego kobieta traci cały urok. Stawiają pytanie: „Jak kobieta z „kaczymi”- krótkimi nogami może reprezentować piękno np. Miss Word, czyli uznawane z uniwersalne dla całego świata, przez który została wybrana. Obecnie, wzrost okazuje się być niestety przeszkodą i uniemożliwia wielu ładnym dziewczyną udział w konkursach Miss. Nawet jeśli dziewczyna z 160 cm dostanie się do jakiegoś etapu na szczeblu krajowym to jest niemal pewne, że poza kraj nie uda jej się wybić.

Wzrost odgrywa także rolę jeśli chodzi o zawód hostessy, a od tego często zaczyna się kariera modelki czy też miss. W agencjach hostess jednym z kluczowych kryteriów jest właśnie wzrost, który powinien wynosić minimum 170-175 cm. Dziewczyn z niskim wzrostem najczęściej zobaczyć można na wyborach Miss Nastolatek – to chyba zrozumiałe, ze względu na wiek. W przypadku tego konkursu głównym ograniczeniem je przede wszystkim przedział wiekowy. Miss Polski Nastolatek może mieć między 14 a 18 lat, to znaczy, że w czasie konkursu musi mieć ukończone 14 lat i nie może mieć skończonych 18 lat. Ale i tutaj przyglądając się wynikom, wygrywają jednak te wyższe.

Taka jest tendencja światowa- niestety. Nie bez powodu większość panów ogląda się za długonogimi kobietami. To co uznawane jest za piękne na całym świecie, ma odbicie w poszczególnych krajach- globalna kultura i tendencje rozprzestrzeniają się wszędzie.

Intermiss

Wyszukaj na stronie

Zastrzegamy wszelkie prawa autorskie.
Napisz wiadomość   Polecamy