Jak wyglądają castingi dla modelek?

Gdy marzysz o karierze modelki, prędzej czy później musisz zmierzyć się z występowaniem na castingach. I tak naprawdę – im prędzej się uporasz z tremą, tym lepiej. Dlatego dowiedz się, czego możesz spodziewać się po takim castingu.

castingi konkursów Castingi dla modelek i fotomodelek zwykle wyglądają dość podobnie. Odbywają się w określonym miejscu, na przykład w domu kultury w danym mieście, czy w siedzibie agencji modelek.

Ogłoszenia o tym, gdzie odbywają się takie castingi można znaleźć w mediach na kilka tygodni wcześniej. Gdy przyjdziesz na taki casting dla modelek, miej na uwadze, że będziesz musiała długo czekać w kolejce – nawet kilka godzin – by ostatecznie wystąpić przed komisją zaledwie kilka minut.

Prawdopodobnie będziesz nagrywana kamerą, komisja poprosi Cię o przebranie się w Twój strój kąpielowy, po czym zostanie Ci wykonanych kilka zdjęć, lub zostaniesz poproszona o przejście kilku kroków. Później komisja zada Ci pytania o Twoje doświadczenia na castingach w modelingu, o zainteresowania, wykształcenie, dyspozycyjność, znajomość języków obcych itp. Te odpowiedzi powinny być zwięzłe i zawierać tylko konkretne informacje – to casting na modelkę, a nie konkurs krasomówczy.

Pomogą one komisji wybrać kilka kandydatek, najbardziej pasujących do ich wymagań. Komisja bierze też od kandydatki dane kontaktowe, by móc skontaktować się z wybranymi osobami. Następuje to zazwyczaj w ciągu kilku dni. Na takie castingi warto się odpowiednio przygotować, na przykład zabierając ze sobą wymagany strój, dlatego trzeba się przedtem zorientować co do wymagań komisji przeprowadzającej casting na modelki.

Intermiss

Wyszukaj na stronie

Zastrzegamy wszelkie prawa autorskie.
Napisz wiadomość   Polecamy